DUK

Kokią izoliacinę medžiagą pasirinkti – akmens vatą ar polistireną?

Abi šios medžiagos yra kokybiškos ir atitinkančios šiandienius statybų reglamento ir ES normatyvų reikalavimus ir tinkamos naudoti gyvenamuosiuose pastatuose. Kai kurios savybės yra skirtingos:

 • Degumas. Akmens vata – visiškai nedegi neorganinė medžiaga. Polistirenas yra organinės kilmės medžiaga, bet savo sudėtyje turi ugniai neleidžiančių plisti priedų – antipirenų.
 • Garų pralaidumas. Didesnę vertę turi akmens vata. Pažymėsime, kad šią savybę turėtų atitikti visos konstrukcijoje naudojamos medžiagos. Tinkamai nesuderinus medžiagų vandens garų laidumo savybių yra pavojus konstrukrucijoje susidaryti kondensatui, dėl to konstrukcija drėgs ir neteks savo termoizoliacinių savybių.

Kokį dekoratyvinį tinką pasirinkti?

Svarbiausios gero tinko savybės:

 • atsparumas klimato poveikiui (temperatūrų kaitai, antropogeniniams teršalams),
 • atsparumas lietaus vandeniui (kad konstrukcija neįmirktų),
 • didelis garų pralaidumas liekamajai drėgmei iš konstrukcijos pašalinti,
 • mažas termoplastiškumas (nesueižėja masės struktūra),
 • cheminis neutralumas, antibakterinis atsparumas (kad neaugtų kerpės, palėsiai ir samanos).

Geriausias šias išvardintas savybes atitinka silikoninis tinkas. Žinoma, skirtingų gamintojų šių savybių reikšmės taip pat skirtingos, todėl racionaliausia teisiog palyginti techninius duomenis. Prastesnes savybes, bet palankesni pagal kainą būtų polimeriniai tinkai akrilo arba siloksano dervos pagrindu. Pastarieji išsiskiria savo didesniu vandens garų pralaidumu lyginant su įprastais akrilinių dervų tinkais. Todėl juos galima naudoti pralaidžiose garams fasadų šiltinimo sistemose.

Kokią dekoratyvinio tinko frakciją pasirinkti?

Labai smulkus 1-1,5mm tinkas dekoratyviau atrodo ant mažų plokštumų, stebimų nedideliais atstumais. Dažniausia naudojami vidinėse patalpose. Pastato išorinės sienos, priešingai yra didelių plokštumų, jas apšviečia skirtingos krypties saulės spinduliai, todėl rekomenduotume rinktis stambesnį – 2-3mm.

Ar būtina izoliacines plokštes tvirtinti smeigėmis, jei jos yra klijuojamos?

Labai svarbu laikytis montavimo technologijos. Šiltinamos sienos paviršius turi būti nuvalytas nuo dulkių, nugruntuotas surišančiu gruntu (rekomenduojame Diessner Hydrogrund/Tiefgrund). Klijų sluoksnis turėtų būti užnešamas ištisiniu sluoksniu ir neviršyti 8mm storio. Išpildžius šias sąlygas, galima teigti, kad šiltinant polistirenu ir apdailinant plonasluoksniu dekoratyviniu tinku mažaaukščius pastatus, tvirtinimas smeigėmis yra neprivalomas. Visais kitais atvejais šiltinant pastatus akmens vata, taip pat tais atvejais, kai apdailinama klijuojamomis klinkerio plytelėmis tvirtinti smeigėmis būtina.

Ar galima naudoti lango deformacinį lango profilį be tinklelio?

  Paprastai deformacinis lango profilis be tinklelio naudojamas tose vietose, kur nėra didelių temperatūros perkričių ar mechaninių įtempimų, t.y. vidinėse patalpose. Būtent ta vieta, kur montuojasi minėtas profilis yra įtempimų koncentratorius ir tikimybė įskilti dekoratyvinio tinko sluoksniui yra didžiausia. Todėl rekomenduojame fasadū šiltinimo sistemose naudoti deformacinį lango profilį Laibungsprofil 6460 su tinkleliu.

 

 

Kodėl trūkinėja tinkas?

Jei medžiagos yra kokybiškos ir nepažeista technologija, trūkių neturėtų atsirasti. Dažniausios priežastys, sąlygojančius tinko įtrūkimus:

 • Nekokybiškas tinklelis. Žinomų gamintojų armavimo tinklelis turi didelį atsparumą tempimui ir šarminei aplinkai. Tai priklauso nuo stiklo pluošto kokybės, supynimo būdo, apsauginio sluoksnio storio, žaliavos. Fasadams su dekoratyvinio tinko apdaila rekomenduojame tinklelį HART 165, o apdailinant klinkerio plytelėmis - HART 200.
 • Per maža tinklelio užlaida. Sujungimo vietose atsiranda linijiniai įtrūkimai. Užlaida turi būti ne mažesnė nei 10cm.
 • Nepakankamas armavimo sluoksnio storis. Rekomenduojamas storis ne mažiau 3-4mm.
 • Nekokybiškas armavimo mišinys. Turėtų būti tvirtas, elastingas, kad galėtų atlaikyti temperatūrines ir sunkio apkrovas. Rekomenduojame HART ArmFlex mišinį su stiklo fibromis.
 • Neteisingai priklijuotos izoliacinės plokštės – neišlaikytos plokščių sujungimo rekomendacijos, neteisingai paskirstyti klijai. Klijų sąlyčio plotas su pagrindu turi sudaryti ne mažiau kaip 40%.
 • Nepanaudotos smeigės. Dėl didelių vėjo apkrovų, nesant smeigių, izoliacinių plokščių judėjimas gali viršyti normas ir atsirasti įtrūkimai.
 • Tamsios spalvos. Dėl didelio tamsių paviršių terminio išsiplėtimo gali būti viršytas leistinas izoliacinių plokščių paslankumas ir atsirasti įtrūkimai.
 • Neteisingai įrengtos palangės. Ypač naudojant skardines palanges dėl neteisino sumontavimo gali įtrūkti tinkas palangių kraštuose. Kokybiškam šio mazgo įrengimui rekomenduojame naudoti profilį SOL-PAD.