Darbų eiga

 

Apžiūrėkite paviršius ir įsitikinkite, kad ant jų nėra nestabilių atskilusių dalių, riebalų, tinko ar dažų liekanų, dulkių ar purvo. Visa tai nuvalykite mechaniškai. Stipriai drėgmę įgeriančius ir byrančius paviršius nugruntuokite surišančiu gruntu.
 
Pritvirtinkite cokolinį profilį prie numatytos vietos. Profilio padėtį nustatykite gulsčiuko pagalba. Cokolinio profilio tvirtinimui naudokite mūrvines ND, kurias išdėstykite kas 30-35cm. Sienos nelygumams išlyginti naudokite skirtingo storio išlyginimo elementus AS. Cokolinius profilius tarpusavyje reikia sujungti jungiamaisiais elementais PV30. Išoriniam kampui įrengti įpjaukite cokolinį profilį kaip parodyta pveikslėlyje. Dėmesio: neperpjaukite priekinės cokolinio profilio briaunos.
 
 
Klijus ant polistireno ar akmens vatos plokščių užtepkite kaip parodyta paveikslėlyje. Svarbu, kad klijų sąlytis su siena sudarytų ne mažiau kaip 40% ploto. Negalima tepti klijų ant šoninių kraštų.
 


 

Jei sienos paviršius yra lygus, rekomenduojame klijus tepti ištisiniu plotu 12x12mm dantyta mentele. Tokiu būdu privaloma klijuoti šiltinant akmens vata Fasrock L.
 

 


 

 

Kiekvieną sekančią plokščių eilę klijuokite praslenkant jas viena kitos atžvilgiu ne mažiau 10 – 15cm kaip parodyta paveikslėlyje. Negalima daryti sujungimų ties angokraščių horizontaliomis ir vertikaliomis linijomis. Jokių + formos sujungimų! Plokštę su išteptais klijais prispauskite prie sienos taip, kad paviršius sutaptų su gretimų plokščių paviršiumi. 
 

 


 
 

Ištryškusį klijų perteklių pašalinkite mentele. 

 
 
  


 

Didesnius už 2mm tarp plokščių atsiradusius plyšius reikia užpildyti iš polistireno ar akmens vatos išpjautomis juostelėmis arba užpildyti poliuretano putomis. 

 
 

Paviršiui išlyginti naudokite trintuves ar stambų švitrinį popierių. Po šlifavimo būtina kruopščiai pašalinti dulkes.
 

 
 

Pritvirtinkite plokštes smeigėmis. Rekomenduojame tai daryti praėjus trims dienoms po klijavimo. Smeigių ilgius, tipą, kiekį ir išdėstymo schemą padės nustatyti UAB CELA specialistai. Tai priklauso nuo izoliacinės medžiagos, sienų medžiagos ir apdailos tipo.


 
 
 

Kai kuriais atvejais smeigės yra įleidžiamos 20mm į izoliacines plokštes. Specialiu įrankiu yra išfrezuojama 70mm skersmens kiaurymė, kurioje įtvirtinama smeigė. Kiaurymė uždengiama Tokiu būdu galima visiškai minimalizuoti šilumos nuostolius dėl šalčio tiltelių. 

 
 
 
Pritvirtinkite palanges. Po palangėmis ir ant antgalių įrenkite deformacinę juostą.
 
 
 
 
 
      Teisingas palangės iš skardos montavimas.
 
 
 
 
  
 

 
PVC kampinius profilius įplukdykite į užteptą armavimo mišinio masę. Mišinio perteklių pašalinkite tuoj pat. Atkreipkite dėmesį, kad išoriniai pastato kampai gali būti išgaubti. Išlyginkite paviršiaus ir briaunos nelygumus iškarto.

 

 
  

Lango profilį 108 su tinkleliu pritvirtinkite prie lango rėmo kaip parodyta paveikslėlyje. Nuplėšę apsauginę geltoną juostelę nuo profilio 108, užklijuokite ant jo polietileno plėvelę, kad apsaugoti langą.


 

 
 


 

Ant angokraščių viršutinių atbrailų pritvirtinkite nulašinimo profilį 600. Jis apsaugos langus ir duris nuo perteklinių kritulių ir purvo.


 

 
 
 

 Jei reikalinga, įrenkite deformacinius profilius.

 

 
                                     


 

  Stogo ir šiltinamų sienų jungtyse įrenkite skardos profilį 550. Taip išvengsite žalingo skirtingų medžiagų linijinių išsiplėtimų poveikio. Estetiškas ir ilgaamžiškas sprendimas.  

Pritvirtinkite profilį 815 PLUS ant cokolinio profilio išorinės briaunos.


 

 

 

 


 

 Visus angokraščių kampus papildomai užarmuokite 30 x20 dydžio stiklo audinio atkarpomis. Galima naudoti ir kitos formos stiklo audinio atkarpas kaip pavaizduota paveikslėlyje. 

 


 

 

Ištisiniam plokštumos armavimui ištepkite plokštumą armavimo mišiniu 10 x 10mm dantyta mentele.
 

 
 

Prieš armavimą akmens vatos plokštes rekomenduojame plonai išglaistyti armavimo mišiniu, kad pastarasis geriau surištų nestabilias akmens vatos pluošto daleles ir pagerintų sukibimą.


 


 

 
 

Armavimo tinklelį įplukdykite į mišinį. Perteklių pašalinkite. Esant armavimo mišinio trūkumui, užtepkite jo papildomai. Tinklelis negali būti su raukšlėmis ar įtemptas.

 


 

 
 

Armavimo paviršius turi būti lygus. Tam tikslui naudokite 1,5 – 2m ilgio „liniuotes“. Sluoksnio storis turi būti 3 -5mm. Tinklelio užlaida - 10cm.

 

 
 


 

Užarmuotą paviršių nugruntuokite kontaktiniu gruntu su kvarciniu užpildu Diessner Putzgrund.


 

 
 

Įrenkite dekoratyvinį tinką. Atkreipkite dėmesį, kad tinką reikia įrengti iškart ant visos plokštumos, nedarant pertraukų. Nedirbkite tiesioginių saulės spindulių ir vėjo zonose. Negalima tinkuoti ant įkaitusių ir peršlapusių sienų. Kilus klausimams pasitarkite su UAB CELA specialistais.